זהב, נפט הדולר האמריקני

כל שוק הסחורות מושכים יותר תשומת לב זהב ונפט. בעלייה או ירידה של מחירי סחורות אלו תלויה בגורמים רבים. הבולטים גורמים כאלה כוללים יציבות כלכלית הכלכלה הגלובלית. בשנים האחרונות המשבר הכלכלי, שיקפה את הנפילה של הדאו, הובילה לעליית מחירי הזהב והביקוש נמוך יותר עבור הנפט ומוצריו. במחצית השנייה של 2008, סימן 1000 $ פסיכולוגי אונקיית זהב שבור מאז נפילת מחירי המניות הואץ, וגם, כמובן, המשקיעים מתכת המצב הזה העדיפו בעלי ערך נצחי.

יצוין, כי מיצוי של זהב – יקר, ייצור מניות של מתכת יקרה זו מגבירה לאט, שלא כמו נפט, זהב אינו דורש שום תנאי אחסון מיוחדים. הטבות למשקיעים לטובת זהב מאליו. עולה המגמה של זהב הוא אובייקטיבי למדי מוצדק, אבל אין חוקים כלכליים אובייקטיביים פחות, בפרט, את החוק של היצע וביקוש, שגובשה בשנת 1890 על ידי הכלכלן הבריטי אלפרד מרשל. כן, כל עוד המשקיעים מוכן לרכוש את המוצר הזה בשוק. אבל על פי החוק של ביקוש, עליית המחירים תהיה ירידה בביקוש למוצרי עם התנאים האחרים שווים. האם לא עליית מחירי הזהב בחודשים האחרונים, תנועה אינרציאלית? תנו לנו להפוך את הגרפים של דאו ושמן. דופק ירידה דאו ג'ונס בשנת 2008 – GG בתחילת 2009 הביא לירידה מהירה יותר במחירי "הזהב השחור".

Dow Jones תעשייתי ממוצע הפחתת הייצור באופן מיידי הובילו לצמצום צריכת הנפט. מאז המחצית השנייה של 2009 המצב התייצב, שוק המניות ושוק הנפט יש קונסולידציה. במצב הנוכחי, הערך של עסקאות בשוק הזהב עשוי לגדול על חשבון הירידה בביקוש. אזורים פריצת דרך של איחוד מטה להוביל פרץ חדש במחירי זהב. וגם עלייה אופטימי בשוק המניות יכולים להפחית באופן משמעותי את כמות הביקוש למתכת הצהובה. לכן, זהב היא כלי מצוין עבור ההשקעה, הוא מוגן מפני פיחות, במילותיו של קיקרו, "זהב פותח את כל". עם זאת, הדולר האמריקאי בשנים האחרונות משכו גם משקיעים, הם מעדיפים את זה כמטבע מקלט. אבל הרושם הדולר ממשיכה לחפש את נקודת האיזון – היקף של תנודות נראה בבירור על גבי הגרף השבועי שלו. ובכן, הדולר זול יתמוך יצרן אמריקאי, יקר – תחזק את מעמדו של הדולר כמטבע חזק. הערכה של הדולר יכול לתמוך בכלכלה העולמית כולה. האם כזה סוף אצילי אינו מצדיק אמצעי כדי להשיג את זה? הערכה של הדולר, בתורו, יהיה לרסן את מחירי הנפט וסחורות אחרות. מחירי הסחורות נמוך יתמוך ההתאוששות הכלכלית. אמריקה יכולה לשמור על האינטרס של המשקיעים במטבעות שלהם – ימים יגידו. כבר תשומת לב המשקיעים מושכת את הדולר הקנדי. מוקדם יותר המטבע תלוי בכבדות על הביקוש לנפט. המשבר האחרונות מזועזע הכלכלה הקנדית מעט, אם כי הביקוש לנפט ירד במידה ניכרת. זה מטבע הסחורות הגיע להיחשב אמין. קנדי הדולר קניית לגוון עתודות המטבע שלהן. סביר להניח, הצמיחה הבסיסית של המטבע הקנדי ימשיך. עדיין לא ברור גורלם של מטבע היורו. חדשות שליליות של האירו כל כך הרבה לחץ מוגזם להעריך כי הערך האמיתי שלהם הוא קשה. אולי את אמינותה של האירו יתאושש. זה רק דורש אופטימיות חזקה לא פחות בחדשות, על סמך להשוות את "ביוונית נושא ". לסיכום, הייתי מוסיף כי סימנים מוחשיים של התאוששות כלכלית יהיה להגביר את הביקוש לנפט ויתרום המחירים קצת גבוה יותר "זהב שחור". אבל במקרה הזה, תשומת לב משקיעים יכולים לעבור משוק הזהב בשוק המניות. התנהגות זו של הדולר האמריקני צפוי למדי כמובן כל פיתוח כלכלי.